Julia Walentowicz w reprezentacji Polski
I na koniec pozytywna wiadomość: Mieszkająca w Szwecji piłkarka, Julia Walentowicz (lat 25), powołana została do reprezentacji Polski! Brawo!
Julia przez lata reprezentowała Szwecję na różnych poziomach zawodów juniorów, właśnie została powołana do reprezentacji Polski – na czerwcowe mecze eliminacyjne do Mistrzostw Świata z Francją i Holandią. Od listopada 2025 roku Julia Walentowicz jest w bliskim kontakcie z polskim konsulatem, aby załatwić podwójne obywatelstwo. Oboje jej rodzice pochodzą z Polski, mówią po polsku w domu i co roku rodzina Walentowiczów jeździ tam na wakacje. Jak mówiła w wywiadzie dla popołudniówki „Expressen”: To coś wyjątkowego. Przez wiele lat grałam w młodzieżowej reprezentacji i dorastałam w Szwecji. Ale tak samo jak jestem Szwedką, jestem też Polką. Obecnie Julia gra w elitarnym klubie KIF Örebro, przyznaje, że polska reprezentacja w ostatnich miesiącach wykazywała „ogromne zainteresowanie”.
Warto wspomnieć, że dwa lata temu Walentowicz znalazła się w swoistej „próżni”. Po 14 latach w swoim macierzystym klubie Djurgården nagle znalazła się bez klubu na sześć miesięcy. Podpisała kontrakt z hiszpańskim klubem Sporting Huelva. Później zmieniła klub na KIF Örebro. Przypomnijmy, że Polska gra w eliminacjach kobiecej piłki nożnej do Mistrzostw Świata z Francją 5 czerwca i z Holandią 9 czerwca.
NGP
